تبلیغات
روابط عاشقانه - اعتیاد به پورنوگرافی در زندگی زناشویی

اعتیاد به پورنوگرافی در زندگی زناشویی

نویسنده : سودا امیری دوشنبه 3 آذر 1393 12:55 ب.ظ  •   

مجموعه: دانستنیهای جنسی

اعتیاد به پورنوگرافی,اعتیاد به فیلم های پورنو,پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی در زندگی زناشویی
امروزه متاسفانه پورنوگرافی بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص جوانان و حتی كودكان را در معرض خود قرار داده است. پورنوگرافی می‌تواند در قالب‌های مختلفی ارائه شود از جمله فیلم،‌كتاب و... تفاوتی در آثار و روان‌شناختی ابزارهای مختلف پورنوگرافی وجود ندارد.
سرد شده و احساس می‌کنید فکرش جای دیگری است. کنجکاو می‌شوید و گمان می‌کنید که پای زن دیگری در میان است. جیب‌هایش را می‌گردید و مدام تلفن همراهش را چک می‌کنید اما خبری نیست. او به ادعای خودش، مرد سربه‌زیری است که تنها برای تماس با شما از پیامک استفاده می‌کند و برای بیرون رفتن از خانه، بهانه‌های عجیب و غریبی هم نمی‌آورد.

او تمام شب را در کنار شما و چند ساعت از روز را به انجام دادن کار‌های باقی‌مانده‌اش در خانه و در مقابل رایانه می‌گذراند اما کنجکاوی و پیگیری شما، خیلی زود دست او را رو می‌کند. همسر سر به زیر شما، پشت رایانه‌اش تصاویری را می‌بیند که نمی‌توانید باور کنید. احساس می‌کنید زندگی‌تان از دست رفته است و همسرتان به فردی تبدیل شده که دیگر نمی‌شناسیدش.

او به دیدن پورنو، عادت کرده است. اگر شما یا یکی از اطرافیانتان با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است قبل از هر قضاوتی با دلایل این اتفاق آشنا شوید و برخورد‌های درست و موثر در این شرایط را بشناسید.
نمی‌تواند به شما نزدیک شود؟
بسیاری از مشکلاتی که همسر شما امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کند، از کودکی‌اش ناشی می‌شوند. گرایش به پورن هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر همسرتان نمی‌تواند رابطه زناشویی را با رغبت انجام دهد یا با انجام آن دچار هراس، اضطراب یا احساس گناه می‌شود، باید کمی به عقب برگردید. ممکن است دیدن ناخواسته و ناآگاهانه تصاویر پورن در کودکی، چنین هراسی را در او ایجاد کرده باشد.

تا قبل از بلوغ، ممكن است كودك فقط به قصد كنجكاوی پورن ببیند اما چون بلوغ جنسی اتفاق نیفتاده است تحریك جنسی صورت نمی‌گیرد.

به دلیل اینكه كودك هنوز ارتباط جنسی و درک دقیقی از روابط جنسی ندارد ممكن است صحنه‌ها را نوعی خشونت تصور كند و این مسئله می‌تواند در آینده منجر به اضطراب، احساس گناه، اشتغال ذهنی ناشی از تصاویر دیده شده، انزجار جنسی و حتی درد ‌شود. اگر شما به ابتلای همسرتان به چنین مشکلی شک دارید، می‌توانید این احتمال را در نظر بگیرید اما یادتان نرود که همه آدم‌ها با چنین دلیلی به سمت این تصاویر نمی‌روند.
کنجکاوی کار دستش داده؟
همسرتان را در حال دیدن پورن مشاهده کرده‌اید و احساس می‌کنید زندگی‌تان از دست رفته است؟ قبل از آنکه همه‌چیز را تمام شده بدانید، باید مطمئن شوید که این ماجرا تا کجا پیش رفته است. گاهی فقط یك كنجكاوی یا تفریح ساده در بزرگسالان دلیل گرایش به دیدن پورن می‌شود و بعد از مدت کوتاهی هم دیدن آن متوقف می‌شود اما بعضی افراد ترجیح می‌دهند تنها از طریق دیدن فیلم لذت ارتباط زناشویی را تجربه کنند. این مسئله می‌تواند هم در مردان و هم در زنان چه متاهل و چه مجرد اتفاق بیفتد.

در افراد مجرد ادامه این وضع باعث می‌شود تا فرد از ازدواج پرهیز كند یا اگر ازدواج كرد رابطه جنسی با همسرش در زندگی مشتركش هیچ جایگاهی نخواهد داشت. شما قبل از آنکه از این ماجرا یک بحران بسازید، باید بدانید که همسرتان در چه مرحله‌ای قرار دارد و تا چه حد به این تصاویر وابسته شده است.
فکرش با شما نیست؟
اشتباهات نوجوانی همسر شما می‌تواند زندگی مشترک امروزتان را از هم بپاشد. در نوجوانی و بعد از بلوغ، دیدن صحنه‌های پورن می‌تواند تاثیرات منفی ماندگاری را بر روان فرد بگذارد. دیدن پورن در نوجوانی به این معنا نیست كه نوجوان حتما گرایش جنسی ناسالم دارد.

گاهی اوقات فرد نوجوان هنوز به مسائل جنسی آگاهی ندارد و حجب و حیا مانع می‌شود تا از والدین یا افراد دیگر در این مورد سؤال كند و صرفا به قصد كنجكاوی پورن می‌بیند تا اطلاعات جنسی‌اش را بالا ببرد. اما تكرار دیدن صحنه‌های پورن برای ارضای این کنجکاوی، نه تنها منجر به افزایش اطلاعات جنسی نوجوان نمی‌شود بلكه صحنه‌های غلو شده ارتباط جنسی كه در آن هیچ عاطفه و عشقی وجود ندارد و صرفا بر ارضای جنسی تاكید می‌شود، باعث مخدوش كردن ادراك یك رابطه سالم همراه با علاقه و عشق در آینده خواهد شد.

اگر همسر شما سابقه رابطه‌های شکست خورده‌ای را در کارنامه‌اش دارد و امروز هم نمی‌تواند تمام جسم و روانش را به شما بسپارد، ممکن است گرفتار تصویر نادرست یا آزار دهنده‌ای باشد که از نوجوانی با خود آورده است. اما قبل از زدن هر برچسبی به او، از این موضوع مطمئن شوید.
همسرتان معتادشده؟
در مورد همسرتان زود قضاوت نکنید و قبل از زدن هر برچسبی به او، نشانه‌ها را کنار هم بگذارید و بررسی کنید. اعتیاد به پورن مثل هر اعتیاد دیگری است و زمانی اتفاق می‌افتد كه فرد ساعات زیادی از روز را صرف پرداختن به آن  می‌كند یا برای به دست آوردن ابزارش، دست به رفتارهای آسیب‌رسان مثل پرداختن پول زیاد، درگیر شدن در مسائل غیرقانونی و... می‌‌زند.

در مواجهه با فردی كه به كرات از ابزارهای پورن استفاده می‌كند چه كودك، چه نوجوان یا همسر، مهم است انگیزه فرد از این  تمایل را بدانیم. مثلا در مواردی كه فرد متاهل است آیا صرفا یك كنجكاوی او را به دیدن پورن می‌كشاند؟ آیا در روابط جنسی با همسرش دچار مشكل است، ‌آیا مشكلات روزمره زندگی و خانوادگی باعث كاهش روابط عاطفی او با همسرش شده؟

در هر حال یك گفت‌و‌گوی صریح و بی‌پرده بین همسران درگیر در این مسئله می‌تواند به شناسایی انگیزه‌ها و رفع مشكل كمك كند. در نهایت كمك گرفتن از یك متخصص در امور روابط جنسی یا سكس‌تراپیست می‌تواند راه‌حل باشد.
کار از کار گذشته است؟
ارتباط زناشویی شما سرد شده است و به تازگی فهمیده‌اید که همسرتان سراغ دیدن پورن می‌رود؟ شاید مشکل شما از آنچه تصور می‌کنید حادتر باشد. در افراد متاهل به مرور زمان تمایل به پورن باعث كاهش تمایل به رابطه جنسی با همسر شده و این مسئله می‌تواند منجر به كاهش رابطه عاطفی بین آنها و كاهش ظرفیت دوست داشتن همدیگر شود.

در بعضی اوقات هم فرد متاهل با دیدن روابط جنسی غلو شده در فیلم‌های پورن، توقعات جنسی‌اش از همسرش بالا رفته و جذابیت جنسی همسرش را كمتر از واقع برآورد می‌كند و دیگر نمی‌تواند از طریق همسرش ارضای جنسی شود. به همین دلیل این افراد به دیدن پورن و جایگزین کردن آن با ارتباط مشروع زناشویی‌شان روی می‌آورند و بی‌آنکه باخبر باشند، عشقی که سال‌ها برای ساختنش تلاش کرده‌اند را ویران می‌کنند. البته ممکن است سردی میان شما به دلایل دیگری ایجاد شده باشد، پس اول با مشاور صحبت کنید و مشکل اصلی را پیدا کنید. شاید خود شما هم در ایجاد این فاصله مقصر باشید.
همسرتان را درمان کنید
انگیزه‌های همسرتان را بشناسید. چرا او سراغ چنین رفتاری رفته است؟ آیا اختلافات شدید شما باعث این گرایش شده یا او کاملا ناآگاهانه وارد این جریان شده است؟
عواملی که رفتار او را تقویت‌كرده‌اند را بشناسید. آیا دوستی با افرادی با همین تمایلات و سپری كردن زمان زیادی در تنهایی و بیكاری او را به چنین دامی انداخته است؟
عوامل تخفیف‌دهنده این رفتار را بشناسید. بودن در جمع‌های خانوادگی، اشتغال به كار، تقویت رابطه میان شما به عنوان یک زوج و بسیاری از راه‌های دیگر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.
انگیزه درونی او را برای ترك این رفتار افزایش دهید. بهبود روابط خانوادگی، پیشرفت در مسائل كاری و در نظر گرفتن پاداش برای ترک این رفتار، می‌تواند تمایل او را به کنار گذاشتن این عادت افزایش دهد.
او را با پیامد اعتیادش آشنا کنید. به او گوشزد کنید که در صورت ادامه این رفتار او را ترك خواهید كرد و زندگی‌اش از هم خواهد پاشید.
به ریسمان مذهب چنگ بزنید. در نهایت هیچ چیز به اندازه اعتقاد به ارزش‌های اخلاقی و مذهبی در جلوگیری از گرایش افراد به پورن موثر نباشد، بالا بردن ارزش‌های اخلاقی و گرایشات مذهبی در خانواده‌ها و جامعه قطعا مهم‌ترین عامل در پیشگیری یا توقف استفاده از ابزارهای پورن است.

منبع:مجله سیب سبز

bartarinha.irبرچسب ها: اعتیاد به پورنوگرافی در زندگی زناشویی ، پورنوگرافی ، زناشویی ، فیلم پورن ، اعتیاد به فیلم پورن ، اعتیاد به فیلم مستهجن ، پورنوگرافی چیست ؟ ،
آخرین ویرایش: - -

پنجشنبه 27 تیر 1398 11:24 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article post. I
wanted to write a little comment to support you.
پنجشنبه 27 تیر 1398 08:52 ق.ظ
What's up friends, good piece of writing and fastidious
arguments commented here, I am genuinely
enjoying by these.
شنبه 28 مهر 1397 05:14 ق.ظ
Awesome blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?

I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you propose starting with a free platform like Wordpress
or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm
completely overwhelmed .. Any recommendations? Appreciate it!
چهارشنبه 25 مهر 1397 01:54 ب.ظ
Great beat ! I wish to apprentice at the same time as you
amend your site, how can i subscribe for a blog site?
The account helped me a applicable deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast offered bright clear idea
یکشنبه 22 مهر 1397 01:11 ق.ظ
Can I just say what a comfort to discover a person that genuinely knows
what they are talking about over the internet. You actually know how to bring a problem to light and make it important.
More and more people ought to look at this and understand this side of your story.
I was surprised you are not more popular because you most certainly have the
gift.
شنبه 24 شهریور 1397 09:06 ب.ظ
Product Specifications:A Product Dimensions: 41 x 39 x 15 inches; 165 pounds - A Shipping Weight: 165
plunds - A Maximum user weight: 300 pounds - A Stride length: 18Product
Features:This elliptical machine supplies a natural,
comfortable elliptical path. Assistance as soon as the
sale for consumers who did experience difficulty putting the Esprit
by Spirit EL-5 Elliptical Trainer together needs improvement likewise.
This elliptical comes with a 30 degree manual incline ramp and 8
built-in workouts plus 6 fitness instructor workouts.
شنبه 24 شهریور 1397 07:21 ب.ظ
It will save on the cost of buying them in packets. It is best to have a loop with a brief "tail" trailing it, as you'll be able to see from my picture.
شنبه 24 شهریور 1397 01:00 ب.ظ
It was not clear whether people would are wrongly charged until Parliament
fixed the error.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 01:13 ق.ظ
фитнесс резинка цена
купить фитнес резинки в киеве
купить спортивную резинку киев
резинка для фитнеса цена
резинка для фитнеса купить американская
دوشنبه 20 فروردین 1397 09:16 ب.ظ
Have actually been taking little over a
month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:21 ب.ظ
It is enjoyable to share opinions, and jewellery (so long
as it isn't mass produced, boring jewelry) is a favourite subject of mine.
دوشنبه 20 فروردین 1397 04:06 ب.ظ
You could additionally strive platinum or even palladium as each of those
metals are more durable and stronger than gold.
یکشنبه 19 فروردین 1397 01:09 ق.ظ
The million-dollar question is, how do you have the Right individuals?
شنبه 18 فروردین 1397 09:48 ب.ظ
So, if you want to present somebody or to buy one
thing unique and stylish, you should must go for Effy Jewellery.
شنبه 18 فروردین 1397 08:11 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
شنبه 18 فروردین 1397 07:50 ب.ظ
Have been taking little over a month.
شنبه 18 فروردین 1397 07:18 ب.ظ
They have been a part of my everyday life up till 7 years earlier than, and issues have changed loads after that.
شنبه 18 فروردین 1397 06:52 ب.ظ
Possibly they are looking forward to anyone to make a move stupid.
شنبه 18 فروردین 1397 03:51 ب.ظ
You may either add a ring-particular rider to your private
home insurance policy or take out separate jewelry insurance coverage with one other provider.
یکشنبه 12 فروردین 1397 05:14 ق.ظ
Maybe you have wished to browse an internet site offline?
یکشنبه 12 فروردین 1397 12:33 ق.ظ
There is nothing anybody could do in regards to the wait time, nevertheless genuinely don't
have to go.
شنبه 11 فروردین 1397 10:32 ب.ظ
The main idea is you take control of your content circulation, and steer clear of company connections seeing your personal postings.
شنبه 11 فروردین 1397 09:14 ب.ظ
Argh! Double doorways, ring rolls, three drawers and compartments galore.
No wonder that it's gold that we often choose for the marriage rings.
شنبه 11 فروردین 1397 07:50 ب.ظ
While spherical and oval beads are traditional and classic, begin stretching
your inventive creativeness and look around you for concepts.
شنبه 11 فروردین 1397 01:33 ب.ظ
One could be legally married by publicly launching an individual
as your husband or wife three times in Utah.
شنبه 11 فروردین 1397 01:00 ب.ظ
So sterling silver is an ideal accent for right now's quick paced lifestyles.

Much like gold, sterling silver needs to be cleaned.
شنبه 1 مهر 1396 06:01 ب.ظ
It's hard to come by knowledgeable people on this subject, however, you sound like you know what you're talking about!

Thanks
دوشنبه 27 شهریور 1396 05:49 ب.ظ
Remarkable! Its truly amazing paragraph, I have got much clear idea about from this piece of writing.
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:08 ق.ظ
What's up, after reading this remarkable post i am as well cheerful to share my know-how
here with colleagues.
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:29 ب.ظ
It is perfect time to make some plans for the future and it
is time to be happy. I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or tips.

Perhaps you can write next articles referring to this article.

I desire to read even more things about it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30